Bahçe Mobilyasının Yaşamı

Bahçe Mobilyasının Yaşamı

Bahçe Mobilyasının Yaşamı

Siz ne yaptığınızı biliyorsunuz..
Bunun Bahçe Mobilyalarınız için farklı olması gerekmez..
Doğanın değiştiremeyeceği hiçbirşey yoktur.

Bizler bilim ve teknolojinin en son imkanlarını kullanarak,doğanın değiştirmesini istemediğimiz değerli şeyleri,ancak daha uzun süre ona dayanır hale getirebiliriz.
İnsana uzun gelen süreler ise genellikle bir ömürdür.
Bir kaç nesille beraber olabilmiş veya binli yıllara meydan okuyabilmiş eserler ve eşyalar ise insanın baş yapıtlarıdır.

Günümüzdede yaşamaya devam eden iki,üç bin yıllık eserlere baktığımızda, bunca yıl ayakta kalmalarının sırrı ,gerek yapı gerek form olarak doğa ile uyumlarının mükemmeliğidir.
Uygun yapısal sertlikleri ile şekilsel yumuşaklıkları doğanın sert darbelerini başarı ile savacak şekilde tasarlanmış ve tamamı doğal malzemelerden üretilmişlerdir.
Bir bakıma içinden çıktıkları doğa ile başka bir formda yeniden bütünleşmişlerdir.

IROKO ağacıda, başta su ile temas olmak üzere,doğanın değiştirici tüm etkinliklerine karşı koyma gücü yüksek bir kaç ağaçtan biridir.
Bu yüzden ağır doğa şartları söz konusu olduğunda tercih edilecek ağaçlar arasında ilk sıralardadır.Ahşap teknelerde ve iskelelerde,bahçe mobilyalarında güvenle seçilebilir.

Bahçe mobilyalarınızı ambalajından çıkarıp doğaya bıraktığınız andan itibaren,doğal değişim süreci işlemeye başlayacaktır.
Sıcak,soğuk,yağmur,krağı,rüzgar,ultraviole ışınları,asitler,tozlar,bakteri ve haşereler hemen amansız bir saldırıya geçecekler ve bunu mobilyanız yaşadığı sürece devam ettireceklerdir.
Ta ki kendileri ile bütünleşene kadar.

Sizden gelen etkilerde en az doğa şartları kadar etkili olacaktır.Bazen bir yemek,bir içecek,bazen bir şakanın izleri size beraber yaşamakta olduğunuzu hatırlatacaktır.

Biz,bahçe mobilyalarınızı bu çetin mücadeleye uygun hazırladık.Iroko ağacını tam kontrollü teknik fırınlarımızda 60 ile 180 gün arasında kurutarak,ahşabın çalışmasını dünyas standartlarına getirdik.
Vakum altında basınçlı emprenye uygulayarak bünyesinde olabilecek tüm bakteri ve haşerelerden tamamen arındırdık ve birdaha giremeyecekleri bir yapıya kavuşturduk. Ölçü ve şekillerine göre kalınlıklarını seçtik.
Yanyana dizilişlerinde nefes alıp vermesini kolaylaştıran ve suyun etkinliklerini azaltan aralıklar bıraktık. Hertürlü saldırının kolayca geçiştirebilmesi için keskinliklerini yumuşattık,munis ve itaatkar ama

sağlam bir yapıya kavuşturduk. Artık bahçe mobilyalarınız hayata hazır. Onunda bir canlı olarak doğa şartlarına göğüs gererken neler yaşayacağına bakalım.

Yaz sezonu boyunca daha yoğun olmak üzere , hergün kavurucu sıcaklık, ardından gecenin nemi ve serinliği,insanda kansere bile yol açabilen ultraviole ışınlarını bütün gün kucaklamak onun dokuları ve rengi üzerinde etkili olacaktır.
Açık sarı olan gençliği ,koyu kahveye doğru değişerek yaşam şartlarına ayak uydurduğunun ve büydüğünün bir göstergesi olacaktır.
Yüzeyinde oluşacak küçük çatlaklar onun olgunlaşmakta olduğunun işaretleridir. Yüzümüzdeki yaşanmışlık çizgilerinden hiçbir farkı yoktur ve merak edilecek bir durum değildir.


Bahçe mobilyalarınız kışı daha farklı yaşayacaktır. Rüzgar,yağmur,fırtına ve soğuk altında üşüyüp büzülecek yaşamın daha farklı yönleri ile yüz yüze gelecektir. Yağmur ve su içinde bulunan bir çok kimyevi madde ve asitler ile rüzgarın savurduğu toz zerrecikleri,hatta yiyeceklerinizden damlayanlar,dökülenler onun pürüzsüz cildinde lekeler ve hareler oluşturacaktır.
Önce leke gibi görünen ve görünüşünü bozan bu oluşum kısa süre içinde yüzeylerinde homojen bir dağılıma kavuşacak , onun verdiği yaşam mücadelesinin gururu olarak çevresine son şeklini verecektir.

Onun yaşamı da bizimki gibi olacaktır. O da doğada,doğal kalacaktır. O cilalı salon takımları gibi yaşamk için yaratılmamıştır. Sizden de kendisini böyle kabul etmenizi bekleyecektir.

Teknik Bilgiler & Bahçe Mobilyasının Yaşamı

Teknik Bilgiler & Bahçe Mobilyasının Yaşamı

İletişim

7004 - 6 Sokak No:1 Pınarbaşı - İZMİR Telefon: +90 (232) 436 28 70 - 75 Telefon: +90 (232) 436 28 26 Mail: info@intersystemltd.com