Bahçe Mobilyası Hakkında

Bahçe Mobilyası Hakkında

Bahçelerin mobilyalandırılması fikri çok eski zamanlara dayanmaktadır. Pompei ve diğer bölgelerdeki Roma bahçelerinde taş masalar, taş oturma grupları, heykeller ve çeşmeler gibi modern bahçelere benzer mobilyalar bulunmaktaydı.

Daha sonra konforun sağlanabilmesi amacıyla taş koltuklar, üzerine minderler ve kumaşlar konularak yumuşatılmıştır. Eski zamanlara ait diğer bir örnek, Orta çağ zamanındaki bahçe resimlerinde soylu kadınların sevgilileriyle çimen koltuklarda oturduğunu göstermektedir.

'Biçim işlevi izler' ilkesini benimseyen tasarımcılar şu soruyu sormaya başlamışlardır: Bir bahçenin işlevi nedir? Bahçe dizaynındaki modernizm etkisiyle oluşan dış mekan yaşamı kavramı bahçe mobilyalarını pazarlayabilmek için bu soruya açık bir cevap olmuştur.

1980'li refah yıllar, küresel ısınma ve bahçe mobilya üreticilerinin yoğun üretime geçmelerinin etkileriyle dış mekan mobilya endüstrisi hızla gelişmeye başlamıştır.

Günümüzde modern bahçe mobilyaları çelik, alüminyum, cam ve hava koşullarına dayanıklı ahşap gibi malzemelerden üretilmektedir.

Teknik Bilgiler & Bahçe Mobilyası Hakkında

Teknik Bilgiler & Bahçe Mobilyası Hakkında

İletişim

7004 - 6 Sokak No:1 Pınarbaşı - İZMİR Telefon: +90 (232) 436 28 70 - 75 Telefon: +90 (232) 436 28 26 Mail: info@intersystemltd.com